EFFIPRO

Lašai katėms nuo blusų
INFORMACINIS LAPELIS

1. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO IR UŽ VAISTO SERIJOS IŠLEIDIMĄ EEE ŠALYSE ATSAKINGO GAMINTOJO, JEI JIE SKIRTINGI, PAVADINIMAS IR ADRESAS

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas:

Virbac S.A.

1ere avenue – 2065 m – L.I.D.

06516 Carros

Prancūzija

2. VETERINARINIO VAISTO PAVADINIMAS

EFFIPRO, 50 mg, užlašinamasis tirpalas katėms Fipronilas

3. VEIKLIOJI IR KITOS MEDŽIAGOS

Vienoje 0,5 ml pipetėje yra:

veikliosios medžiagos: fipronilo 50 mg.

pagalbinių medžiagų:

butilhidroksianizolo (E320) 0,1 mg vienoje pipetėje;

butilhidroksitolueno (E321) 0,05 mg vienoje pipetėje;

4. INDIKACIJA

Blusomis (Ctenocephalides spp.) ir erkėmis (Dermacentor reticulatus) užsikrėtusioms katėms gydyti.

Nuolatinis insekticidinis vaisto poveikis blusoms (Ctenocephalides felis) trunka iki penkių savaičių.

Nuolatinis akaricidinis vaisto poveikis erkėms (Rhipicephalus sanguineus, Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus) trunka ne mažiau kaip dvi savaites. Jei gydymo pradžioje katė jau buvo užsikrėtusi tam tikros rūšies erkėmis (Rhipicephalus sanguineus ir Ixodes ricinus), per pirmąsias 48 valandas neįmanoma išnaikinti visų erkių, tačiau per savaitę galima.

Vaistas gali būti naudojamas kaip gydymo strategijos dalis blusų sukeltam alerginiam dermatitui (BAD) kontroliuoti tais atvejais, kai liga jau ankščiau buvo diagnozuota veterinarijos gydytojo.

5. KONTRAINDIKACIJOS

Dėl duomenų trūkumo vaisto negalima naudoti jaunesniems nei 2 mėnesių amžiaus ir/arba mažiau nei 1 kg sveriantiems kačiukams.

Negalima naudoti sergantiems (sisteminėmis ligomis, karščiuojantiems) ar sveikstantiems gyvūnams.

Negalima naudoti triušiams, nes gali sukelti nepalankų poveikį ar net mirtį.

Negalima naudoti, jei yra padidėjęs jautrumas veikliajai ar bet kuriai iš pagalbinių medžiagų.

6. NEPALANKIOS REAKCIJOS

Jei gyvūnas nulaižo gydomą vietą, dėl vaisto sudėtyje esančio nešiklio prigimties trumpą laiką gali pasireikšti seilėtekis.

Ypač retai po vaisto naudojimo gali būti trumpalaikės odos reakcijos užlašinimo vietoje (pakitusi odos spalva, vietinis plaukų išslinkimas, niežulys, paraudimas) ir bendras niežulys bei plaukų išslinkimas.

Išimtiniais atvejais po vaisto naudojimo pastebėtas seilėtekis, grįžtamieji neurologiniai simptomai (hiperestezija, depresija, nervingumo požymiai) ar vėmimas.

Pastebėjus bet kokį sunkų poveikį ar kitą šiame informaciniame lapelyje nepaminėtą poveikį būtina informuoti veterinarijos gydytoją.

7. PASKIRTIES GYVŪNŲ RŪŠYS

Katės.

8. DOZĖS, NAUDOJIMO BŪDAS IR METODAS KIEKVIENAI RŪŠIAI

Dozės ir naudojimo būdas:

Skirta tik išoriniam naudojimui.

Naudoti užlašinant ant odos. Vienam gyvūnui lašinti vieną 0,5 ml pipetę.

Naudojimo būdas Termoforminės pipetės
  • Pipetę laikyti vertikaliai. Siekiant užtikrinti, kad pipetės turinys būtų pagrindinėje pipetės dalyje, pastuksenti per siaurąją pipetės dalį. Nulaužti pipetės viršūnėlę pagal pažymėtą punktyrinę liniją.
  • Praskirti gyvūno kailį, kad matytųsi oda. Pipetės galiuką priglausti tiesiai prie odos ir kelis kartus švelniai spustelėjus išspausti visą pipetės turinį. Šią procedūrą reikia kartoti vienoje ar keliose skirtingose vietose išilgai katės nugaros, geriausia prie kaukolės pagrindo ir tarp pečių.
Polipropileninės pipetės
  • Iš lizdinės pakuotės išimti vieną pipetę. Laikant ją vertikaliai, pasukti ir nuimti gaubtelį. Apsukti jį ir užsukti kitu galu ant pipetės. Pasukti gaubtelį, pradurti izoliacinį sluoksnį ir nuimti jį nuo pipetės.
  • Praskirti gyvūno kailį, kad matytųsi oda. Pipetės galiuką priglausti tiesiai prie odos ir kelis kartus švelniai spustelėjus išspausti visą pipetės turinį. Šią procedūrą reikia kartoti vienoje ar keliose skirtingose vietose išilgai katės nugaros, geriausia prie kaukolės pagrindo ir tarp pečių.
  • Vaistą reikia užlašinti tokioje vietoje, kur gyvūnas negalėtų jo nusilaižyti. Taip pat svarbu užtikrinti, kad užlašinus tirpalo gyvūnai nelaižytų vienas kito.
  • Stengtis pernelyg nesušlapinti plaukų lašinant, nes jie gali sulipti. Sulipus plaukams, lipnumas išnyksta per 24 val. po gydymo.
  • Užlašinimo vietoje 48 val. gali būti pastebimos baltos spalvos vaisto liekanos.
Pastaba

Bus du informaciniai lapeliai – po vieną kiekvieno tipo pipetei. Tačiau praktiniais sumetimais jos abi nurodytos viename informaciniame lapelyje.)

9. NUORODOS DĖL TINKAMO NAUDOJIMO

Gydymo planas

Siekiant užtikrinti optimalią blusų ir/arba erkių kontrolę, gydymą galima planuoti atsižvelgiant į vietinę epidemiologinę situaciją.

Kadangi nėra atlikta saugumo tyrimų, minimali gydymo trukmė – 4 savaitės.

10. IŠLAUKA

Nenumatyta.

11. SPECIALIEJI LAIKYMO NURODYMAI

  • Saugoti nuo vaikų.
  • Laikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje, sausoje vietoje, originalioje pakuotėje.
  • Nenaudoti pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant pipetės.

12. SPECIALIEJI NURODYMAI

Blusos dažnai veisiasi kačių krepšiuose, guoliuose ir įprastose poilsio vietose, pvz., ant kilimų ir minkštų baldų, todėl sunkios invazijos atveju ir prieš imantis atitinkamų kontrolės priemonių šias vietas reikia nuolat apdoroti tinkamu insekticidiniu preparatu ir išsiurbti.

Vaistas neapsaugo nuo erkių įsisiurbimo. Jei gyvūnas gydytas dar prieš kontaktą su erkėmis, erkės žus per pirmąsias 24–48 valandas nuo prikibimo. Paprastai tai įvyks dar prieš įsisiurbimą, taip sumažinant, tačiau visai neatmetant ligų pernešimo rizikos. Dažnai negyvos erkės nukris nuo gyvūno, o likusias galima pašalinti švelniai patraukiant.

Duomenų apie kačių maudymo arba prausimo šampūnu poveikį vaisto efektyvumui nėra. Tačiau, remiantis turima informacija apie šunis, prausiant gyvūnus šampūnu prieš 1 val. iki gydymo, vaisto poveikis blusoms išlieka nepakitęs.Kai vaistas naudojamas gydymui nuo blusų sukelto alerginio dermatito, alergiškoms ir kitoms namie laikomoms katėms jo rekomenduotina užlašinti kas mėnesį.

Siekiant optimaliai kontroliuoti blusas ir apsaugoti namų augintinius nuo užsikrėtimo jomis, atitinkama insekticidine priemone turi būti gydomi visi namuose laikomi šunys ir katės.

Specialios atsargumo priemonės, naudojant vaistą gyvūnams

Reikia saugoti, kad vaisto nepatektų į gyvūno akis. Netyčia patekus vaisto į akis, reikia kuo skubiau kruopščiai išplauti jas vandens srove.

Negalima lašinti vaisto ant žaizdų ar pažeistos odos.

Specialios atsargumo priemonės asmenims, naudojantiems vaistą gyvūnams
  • Šis produktas gali dirginti gleivinę ir akis. Todėl reikia saugotis, kad vaisto nepatektų į burną ir akis.
  • Vaistui atsitiktinai patekus į akis, jas reikia nedelsiant kruopščiai išplauti vandeniu. Jei akių sudirginimas nepraeina, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją ir parodyti šio vaisto informacinį lapelį ar etiketę.
  • Reikia saugotis, kad vaisto nepatektų ant pirštų. Jei taip nutiktų, rankas reikia nuplauti vandeniu ir muilu.
  • Po naudojimo reikia nusiplauti rankas.
  • Naudojant preparatą negalima rūkyti, gerti ir valgyti.
  • Gyvūnai ar žmonės, kuriems nustatytas padidėjęs jautrumas fipronilui ar pagalbinėms medžiagoms, turi vengti sąlyčio su veterinariniu vaistu.
  • Negalima glostyti gydomų gyvūnų ir leisti vaikams žaisti su gydomais gyvūnais, kol nenudžiūvo vaisto užlašinimo vieta. Todėl rekomenduojama gyvūnus gydyti ne dieną, bet anksti vakare, o tuoj po gydymo gyvūnams nereikėtų leisti miegoti toje pačioje lovoje su šeimininkais, ypač su vaikais.
Kitos atsargumo priemonės
  • Nešiklis, alkoholis gali pažeisti dažytus, lakuotus ir kitus buitinius paviršius arba baldus.
  • Naudojimas vaikingoms patelėms ir laktacijos metu.

Laboratoriniais tyrimais fipronilo teratogeninis ar embriotoksinis poveikis nenustatytas. Veterinarinio vaisto saugumas vaikingoms patelėms ir laktacijos metu nėra ištirtas. Vaikingoms patelėms ir laktacijos metu galima naudoti tik atsakingam veterinarijos gydytojui įvertinus naudos ir rizikos santykį.

13. SPECIALIOS NESUNAUDOTO VETERINARINIO VAISTO AR ATLIEKŲ NAIKINIMO NUOSTATOS, JEI BŪTINA

Nesunaudotas veterinarinis vaistas ar su juo susijusios atliekos turi būti sunaikintos pagal šalies reikalavimus.

Fipronilas yra kenksmingas vandens organizmams, todėl tirpalas ir jo pakuotės negali patekti į vandens telkinius.

14. INFORMACINIO LAPELIO PASKUTINIOJO APROBAVIMO DATA

2009-11-17

Atgal į vaistų sąrašą